fbpx

3Devo – Filament Üretimi

3devo

Kendi Filamentinizi Geliştirmeye ve Üretmeye Hazır Mısınız?

3devo'nun Filament Geliştirme ve Üretme Sistemiyle Tanışın

3Devo’nun 3D baskıyı kapalı döngü haline getiren filament üretimi sistemiyle tanışın. Bu sistemle Ar-Ge faaliyetleriniz için üretime özel filamentler üretebilir, kendi standart 3D baskı filamentlerinizi üretebilir ve diğer baskılardan artan destek malzemelerini geri dönüştürüp yeniden filament olarak kullanabilirsiniz.

3DEVO FİLAMENT MAKER

Composer
(Ar-Ge ve Ürün Geliştirme)

Composer Filament Maker ile çok çeşitli polimerleri
ve katkı maddelerini bir arada kullanarak özel filamentler
geliştirebilir, metal katkılı filament üretebilirsiniz.

Precision
(Yüksek Hızda Üretim)

Precision Filament Maker çap hassasiyetini korurken
yüksek hızda filament üretilmesini sağlar. Precision ile
filament üretiminde seri üretime geçebilirsiniz.

Composer 350

Max sıcaklığı 350 C’dir. PLA, ABS, PC, PS, PETG, TPU TPE, PPS, PVA, Bio PE, New Pet ve PA gibi mühendislik malzemelerini üretebilirsiniz.

Composer 450

Max sıcaklığı 450 C’dir. Composer 350 ile üretilebilen malzemelere ek olarak PEEK, PC, PS, PEEK, PAEK,PEI, PSU, PES, PTFE, PVD+ üretebilirsiniz.

Precision 350

Max sıcaklığı 350 C’dir. PLA, ABS, PC, PS, PETG, TPU TPE, PPS, PVA, Bio PE,New Pet ve PA gibi mühendislik malzemelerini üretebilirsiniz.

Precision 450

Max sıcaklığı 450 C’dir. Precision 350 ile üretilebilen malzemelere ek olarak PEEK, PC, PS, PEEK, PAEK,PEI, PSU, PES, PTFE, PVD+ üretebilirsiniz.

3Devo Filament Üretim Makinelerini satın almak için tıklayın.

3DEVO AIRID

AIRID Filamentin kaliteli bir şekilde oluşturulmadan önce plastik granüllerde yer alan polimer zincirlerin arasındaki nemin kurutulmasına olanak tanır.

3DEVO GP 20


En yenilikçi otonom plastik parçalayıcı ile tanışın. Akıllı ekrana sahip modüler çift parçalı sistem, malzeme ayarlarını 10 kat hız performansı için uyarlamanıza olanak tanır.

Nasıl Filament Üretimi Gerçekleştirebilirim?

Adım 1: Parçalama ya da Hazır Granül

Bir çok termoplastik malzemeyi kendi filamentinizi üretmek için kullanabilirsiniz. Yalnızca filament üretim işlemini başlatmadan önce bu malzemeleri 3Devo’nun Filament Maker’larının işleyebilmesi için parçalayıp küçük granüller haline getirmeniz gerekir. Bunun yerine 3devo’nun hazır granülleriyle de filament üretimine başlayabilirsiniz.

Adım 2: Kurutma

Nem, kaliteli 3D baskı filamenti üretmeyi neredeyse imkansız hale getirebilir. Filament üretilmeden önce granüllerin kurutulmasıyla, üretilen filamentin performans özellikleri arttırabilir ve baskı sırasında filamenten dolayı oluşabilecek olası sorunları engeller. 3devo AIRID kurutucu ile filament üretimi öncesi granülleri kurutabilirsiniz.

Adım 3: Filamente Dönüştürme

Kuru olduğuna emin olduğunuz granülleri 3Devo filament makineleri ile filamente dönüşmesini ve makaraya sarılmasını sağlayabilirsiniz. Granülleri uygun sıcaklıklarda eritip daha sonra uygun çapta filamente dönüştürebileceğiniz, üreteceğiniz malzemelere göre özelleştirilmiş iki tip filament maker vardır: Composer ve Precision.

Kendi Filamentinizi Üretmek İçin Bizimle İletişime Geçin!